8 měsíců

Konečně jsem si našla čas udělat aktualizaci.

Během prosince a ledna jsme toho moc nedělali. Nejprve jsem marodila já a pak Gim. Udělal si první vážnější zranění:-( Při běhání na zahradě vyskočil a bohužel nějak špatně došlápl. A neobešlo se to bohužel bez řevu. Od pana veterináře jsem se dozvěděla, že se jedná o výron levé zadní nohy. Dostal injekci na bolest a naordinoval mu klid, což Gim zrovna moc dlouho nedodržoval. Nyní už mu je naštěstí dobře a běhá zase jako blázen a skáče jako kamzík:-). Po této zkušenosti jsem se rozhodla, že musíme začít trochu více posilovat, tak jsme začali alespoň cvičit na gymnastickém míči. Gima to strašně baví, skáče na něj ale nejraději do něj kouše.

Gimovi se povedlo nám něco zničit. Během doby kdy nejsme doma je vždy zavřený v kleci aby nezlobil a nic neničil. Ale i přes to že byl zavřený se mu podařilo do klece vtáhnout kus záclony a pořádně jí okousat.

Kvůli počasí jsem ani moc netrénovali chůzi a ani agility. Začala jsem Gima učit podáva zadní nohy a trénovali jsem fixování na míček a jeho přinášení, které nám pořád dělá problémi. Doma v klidném prostředí nám to jde, ale jakmile Gima vypustim venku tak začne s míčkem běhat jako blázen a nechce mi ho přínést, takže na tom budeme muset ještě zapracovat.

K vánocum Gim dostal míček a taky nějaký ty dobroty. Silvestra přežil plně v klidu, před půlnoci jsem mu dala ucho na kousání a zdálo se mi že vůbec nevnímá, že by se venku něco dělo.