11 měsíců 

Začali jsme se zase více věnovat stopě. Stopa není zrovna moje oblíbená disciplína, takže zatím nepostupujeme moc rychle:-( Je to taky díky tomu, že Gimík je moc aktivní, takže na stopě pracuje moc rychle a přechází pamlsky:-(. Proto jsem také začala trénovat pachové čtverce (o této metodě jsem četla ve psích sportech číslo 1/2010). Myslím si, že by Gimovi mohla vyhovovat. Už začínám pozorovat, že se trochu zklidnil:-))).

Fotky ze stopy:

Pořád trénujeme chůzi u nohy a polohy u nohy a docela to vypadá dobře. Začala jsem cvičit aport, zatím trénujeme jenom držení, Gimovi se totiž strašně líbí to držet za ty hrany:-)

Pokročili jsme taky v obraně. Poslední dobou jezdím na Jirku Macha do Zdic a myslím, že tento figurant Gimovi vyhovuje nejvíc. Koušeme sice pořád ještě na hadr, ale není kam spěchat. Chci aby měl Gim pěkný zákus a aby ho to bavilo. Dokonce jsme dostali i od pana figuranta pochvalu, takže se Gimík zlepšuje:-)

Fotky z obrany:

Samozřejmě jsme se věnovali i tréninku agility. Doma na zahradě už nám to docela jde:-). Trénujeme tedy jenom na dvou skočkách a obíhání barelů a stromů. Gim se pořád nedokáže moc dlouho soustředit, tak to nejde tak rychle jak jsem si představovala:-(. Trénovali jsme i šlapaní na target v rychlosti, ze začátku to Gimovi moc nešlo, ale už se to taky zlepšuje:-). Také jsem začala trénovat slalom. Na běhání slalomem se mi zdá Gim ještě dost mladý, tak jsme začali probíhání mezi dvěma tyčkami slalomu (učení náběhů).

Co mě ale nepotěšilo je naše přivolání, tak nějak jsem si myslela, že už to snad bude v pohodě, ale Gimík mě teda odkázal do patřičných mezí:-((((. Neposlouchá, rošťák jeden! Ba naopak tváří se, že mě neslyší a dělá si co chce!!! Což je vždy běhání, buď se jen tak jde proběhnout nebo běží za konkrétním pejskem. Neposlechne a tím mě opravdu vytáčí. Takže jsem se rozhodla pro radikální řešení a tím je, že ho nebudu pouštět samotného, když bude puštěný tak jenom s dlouhým vodítkem. A jediný druh zábavy bude se mnou a míčkem. Pejsky jsem mu zatím povolila, ale samozřejmě jenom když to dovolí a taky na vodítku. Tak jsem zvědavá jestli se to zlepší. Držte nám palce.

Video: dodám později