12 měsíců

 

Gimík už je jeden rok:-). Ale pořád je to stejný střeštiprdlo a rozum zatím nemá snad žádný:-(. Je to neuvěřitelný divoch, pořád by někde něco dělal a odpočívá jenom tehdy, když opravdu nemá co dělat. Venku a na procházce je k neutahání, nedá na sobě znát únavu a běhal by, dokud by nepadl, protože všude je tak zajímavý věcí, který musí prozkoumat.

Trénujeme pořád chůzi u nohy a už se mi to konečně začíná docela líbit. Někdy se sice ještě vzdálí, ale už chápe, co po něm opravdu chci. Obraty na místě už umí dobře, polohy u nohy i před psovodem taky zvládá. Začala jsem ho učit aport, zatím tedy jenom jeho držení a nošení. Nošení na vodítku se mu líbí. Házet jsem mu ho raději ještě nezkoušela, ještě totiž nemáme perfektně docvičený přinášení míčku, tak to nechci nějak pokazit. Už jsem zkoušela i metrovku, ale zatím jenom sníženou asi na 60cm, tu skáče v pohodě bez dotyku, tak budu postupně přidávat.

Obrany ho pořád baví a už docela pěkně drží kůži. Už jsme zkoušeli kousat i na úplně měkkého pešíka a to mu taky docela šlo.

Pokročili jsme už i v agility. Gimík už se více soustředí na mě a méně si všímá psů. Pokud za nějakým odběhne, tak se mi ho podaří vždy přivolat zpět i když při tom někdy dost přemýšlí a někdy u toho já ztrácím hlas. Pokročili jsme i u tréninku zón, už jsem mu jí začala pokládat na šikmé prkno. Někdy se trefí, ale ještě mu to často nevyjde:-).

Dne 26. 6. jsme byli na pasení v Podkostí. Byli zde zkoušky vloh, ale protože Gimík ovečky nikdy neviděl, tak jsme se přihlásili pouze na školení. Gima zatim ovečky moc nezajímali, ale ty jejich bobečky to byla asi úžasná vůně, protože je chtěl ochutnávat:-(. Když bylo stádo v klidu tak ho to moc nebavilo, ale jakmile se ovečky rozešli, tak o ně začal mít větší zájem:-))). Myslim, že bychom mohli tuto zkoušku někdy v budoucnu udělat.

 

Již nebudu dělat aktualizaci každý měsíc, protože pokroky jdou pomalu a času na aktualizace je málo. Ale vždy, když se objeví nějaká zajímavá událost či zkušenost tak jí sem jistě napíši.