9 měsíců

Tak to vypadá, že Gimík už moc neporoste. Během posledního měsíce se jeho výška nezměnila a jsem za to docelá ráda, myslim že 50,5 cm je na kelpii výška tak akorát. Jinak je to pořád takový blázen jako když byl malý, jedniný co se snad změnilo je to že už umí odpočívat. Když ho pošlu na místečko tak sice nerad ale jde a pochvíli tam usne:-). Pořád je to hrozný blázen do psů, ale už si dá i říct. Od hry se psem bych ho ještě neodvolala, ale určitě vidím v jeho chování pokroky. Gimovi se povedlo zničit jeho oblíbenou hračku, kterou dostal když byl malý štěňátko:-(

 

Poslední dobou jsme cvičilí spíše poslušnost a agility jsme se moc nevěnovali a to hlavně kvůli počasí. Nejvíc teď cvičím chůzi u nohy, Gim už se na mě dokáže chvíli soustředit a jít hezky, tak to teď budeme prodlužovat. Video z tréninku zde:

https://www.youtube.com/watch?v=WNX5Bdd6F60&feature=player_embedded

Minulý víkend jsem s sebou vzala Gima na závody do Kladna, kde jsem závodila z Kellynkou a byla jsem překvapená z toho jak se tam Gim choval slušně. Neřval jako na lesy, ale na místečku byl hezky v klidu a při nedostatku mojí pozornosti dokonce usnul:-). Když jsem se s nim byla projít mezi pejsky (těch tam samozřjmě bylo hodně), tak jevil zájem o hru, ale na zákaz reagoval dobře. Raději jsem ho nepoštěla k žádnýmu psovi aby si s nim hrál, nechci totiž aby si myslel, že je zábava někde jinde než na parkuru. Dokonce jsme si ve chvílích pouzi potrénovali poslušnost i jsme si vyzkoušeli skok přez překážku a běhání na umělé trávě. A ani s jedním z toho Gim neměl problém, takže mě velmi potěšil:-). Už se těšim až spolu budeme běhat a doufam, že nám to půjde. Zatím toho moc neumíme, ale až bude lepší počasí, tak začneme pořádně trénovat.