10 měsíců

Zase jsme pokročili v tréninku směrem kupředu.  Byla jsem upozorněna na to, že Gimova poslušnost někdy vypadá vlažně a bez energie a to bych určitě nechtěla. Začala jsem tedy pracovat více na motivaci. Zkrátila jsem trénink, aby se Gim nemohl začít nudit a během cvičení si více hrajeme, aby ho to více bavilo. Všechno jsem zrychlila a pracujeme více v pohybu, protože ten Gim miluje:-).

Video z Gimovi poslušnosti naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=C53dywU7GJY

Po tom co roztál sníh jsme se taky začali věnovat více obranám, Gima to baví a pořádně se u toho vzteká:-).

Video z obrany je zde: https://www.youtube.com/watch?v=tgRFHT47kN8

Trénovali jsme taky agility, bohužel ale nemám ani fotečky ani video:-(. Gima to samozřejmě baví a běhá hodně energicky, ale to jsem si přála. Problém je že už teď mu nestíhám a snad nikdy nejsem v té pozici co bych si přála:-(. Bude ještě chvíli trvat než se sehrajeme ale pak to bude jistě super. Zatím trénujeme kombinaci tunel a dvě skočky, které máme samozřejmě ještě na nízko. Děláme i nějaký technický věci a točení aby se Gim naučil na mě soustředit.

Jinak jsme byli navštívit Janu v Budějovích, kde jsme se setkali s Nikolou a jejím kelpiákem Dishem (Skovfarmen´s Black Fiendish Fairy) a s Míšou a její kříženkou Triny. Gimovi se oba moc líbili a běhali spolu jako blázni:-))) Dokonce i po polorozmrlým rybníku, z čehož jsem měla málem infarkt, a to hlavně tehdy když jsem viděla jak se pod Gimem led propadá. Už jsem se chystala jít ho zachraňovat, ale naštěstí to zvládl sám a z vody se dostal zpátky na led:-). Jestli si ale myslíte že ho to od běhání po ledě odradilo, tak to se teda pletete. Velmi mě ale potěšil tím jak mezi tak velikou smečkou poslouchal na přivolání:-). Doufám, že se někdy zase setkáme, ale nesmí být polorozmrzlý rybníky. 

Dish a Gim:

Smečka: