5 měsíců

Tak Gimík už je zase o měsíc starší, je neuvěřitelný jak rychle to utíká.

Byli jsme zase na obraně a Gima to opravdu moc baví. Bohužel vzhledem k tomu že mu padají zoubky, tak se nemůže naplno zakousnout a nemůže udržet hadr. Takže budeme muset počkat až budou nový zoubky. Což nebude tak dlouho trvat, neboť už má skoro všechny vypadaný:-). Dokonce se mi i podařilo jeden zoubek zachránit před spolknutím, takže budeme mít doma i nějakou tu památku na štěněčí věk.

 

Před týdnem sem se byla s Gimem podívat v Praze. Chtěla jsem aby se seznámil s ruchem velkoměsta a hlavně sem byla zvědavá jak bude reagovat na metro, protože v tom ještě nikdy nebyl. Choval se tam naprosto vzorně, na vodítku moc netahal a docela poslouchal. Taky jsme trénovali ježdění na eskalátorech, abych ho nemusela pořád nosit. Byli jsme se projít ve Stromovce, kde se nám moc líbilo. Gimovi se tam líbili hlavně kačeny, kdybych ho nedržela tak by mi jistě nějakou přinesl k večeři:-)

 

Největší problém byl v tom že si chce pořád hrát se psi:-(, takže jakmile nějakého zahlédne nebo zaslechne, hned zbystří odkud to jde a chystá se vyrazit oním směrem:-(. Takže trénujeme na vodítku přivolání a hlavně nevšímání se ostatních pejsků. Doufám že se to brzy zlepší.

 

Už nám docela jde sedni, lehni i vstaň a tak začínám pomalu odbourávat ukazování:-) Začala sem cvičit couvání a prošení. Taky ho učím šlapat na target, to se nám bude hodit při nácviku zón v agility.

 

Video z lovu kačen je zde:

www.youtube.com/watch?v=u4L36k0-p0o