18 měsíců

Po dlouhé době jsem se opět dokopala k aktualizaci. Za tu dobu se událo zase mnoho nového. Pokročili jsme jak ve výcviku, tak i v porozumění a pochopení jeden druhého. Nejvíce práce jsem měla s tím, aby se Gim na mě dokázal soustředit. Když se soustředí tak pracuje velice dobře a s velkým nadšením. Už zvládá i práci v rušivějším prostředí, třeba mezi ostatníma psy, kteří také cvičí. Mám z něj opravdu velkou radost. Nejvíc mě těší, když něčemu porozumí a když si rozumíme. Myslím, že konečně začínáme pracovat jako tým a je to vidět a na tréninku jak agility, tak poslušnosti.

 

Tréninky obrany, poslušnosti a stop:

Gim začal kousat na měkký jutový pešek. Jde mu to docela dobře a baví ho to. Nicméně ještě nemá moc síly, aby se na pešku udržel jak má:-(. Má do toho ale chuť, tak to doufám, že se to zlepší. Teď přes zimu mu chci dát chvíli pauzu a uvidím zjara, jak mu to půjde. Budeme zatím trénovat doma. Zjistila jsem, že někdy Gimovi stačí dát chvíli pauzu a že se mu to v hlavně rozleží a pak cvičí mnohem lépe.

Poslušnost Gimovi začíná jít velice dobře. Cvičí pěkně a soustředí se. U chůze u nohy už jsme odbourali ruku a vypadá to opravdu dobře. Teď jsme se zaměřili na aport. Přinášení nám docela jde, ale nejde nám předsednutí bez překusů, tak teď  trénujeme držení aportu vsedě. Taky jsem ráda, že jsem už snad nadobro vyřešila problém s přivoláním. Už jsem nevěděla co dál, tak jsem si od kamarádky půjčila elektrický obojek a s tím jsme přivolání konečně dovedli do dokonalosti. Poslední dobou už ho moc nepoužívám, nicméně Gim ho pořád nosí. Doufám, že bude tak skvěle poslouchat i až mu ho sundám:-).

Video z tréninku poslušnosti: https://www.youtube.com/watch?v=tMD5sGcURpQ

Ve stopování jsme příliš nepokročili a to hlavně proto, že jsem moc líná a nestopujeme tak často. Už ale začínáme trénovat zalehávání předmětů.

 

Trénink agility:

Agility Gimovi jde a neskutečně ho to baví. Už zvládáme krátké sekvence o deseti překážkách. Dobře už mu jde i houpačka. Trénujeme pořád zóny na kladině zastavovanou a na áčku jsem se rozhodla pro zbíhanou a to hlavně kvůli tomu že je tam větší úhel a zastavovaná zóna by podle mě byla velká zátěž na klouby. Slalom trénujeme uličkou, už máme tyčky docela dost u sebe a Gimovi to zatím pořád jde:-)

Video z tréninku v hale: https://www.youtube.com/watch?v=m5nLojha9eA