6 měsíců

Za tento měsíc se toho stalo zase spoustu nového.

Gimovi už vyrostli všechny zoubky:-), takže už může kousat. Bohužel nekouše jenom do figuranta, peška a míčku, ale někdy se zakousne i do mě:-( Samozřejmě to je vždy spíše ve zbrklosti a krev mi tekla snad jenom jedno, většinou je po tom jenom pořádná modřina.

Další novinkou je to že už Gimík pomalu začíná zvedat nožičku při čůrání:-). Zatím jsem ho viděla asi tak třikrát a vždy to bylo venku na procházce. Jeho elán a bláznění na procházkách ho neopouští má radost, když se může volně pohybovat a tak lítá a skáče co může. Jsem pořád nadšená z jeho super povahy a vždy mě překvapí jak se umí radovat z maličkostí. Na louce skáče po kopce slámy a bere jí do tlamy a hopsá a lítá jako by ulovil kdovíco a na zahradě si hraje i s lupením.

 

Dokonce se nám snad i začíná dařit zbavovat se psí mánie (toho že Gim běží za každým psem). Přišla jsem totiž na to, že Gim strašně rád něco loví a přetahuje se o to. Takže naší povinnou výbavou na procházky se stala kůže a jakmile vidíme nějakého pejska tak s řevem utíkám s kůži v ruce a Gim se mě snaží ulovit. A zatím to funguje:-))).

 

Konečně jsme taky začali aktivně cvičit agility. Přihlásili jsme se do kurzu pro štěňátka ke Katce Lerlový do Prahy. Hlavní náplní kurzu je práce na zemi a trénování různých cviků na upevnění vztahu mezi psem páníčkem. Na tréninku se Gim chová úplně vzorně, když má se mnou pracovat tak se vůbec nevšímá ostatních pejsků:-). Už zvládáme i tři tunýlky za sebou a to v úplné rychlosti a s obrovským nadšením:-). Samozřejmě jsme dostali spoustu rad co máme cvičit, takže se nenudíme ani doma. Zkoušíme obíhání psovoda, zařazení se mezi nohy, slalom mezi nohama, úkroky, a spoustu dalších cviků.

 

Video z tréninku:

https://www.youtube.com/watch?v=kvSlPu0G-Cc