4 měsíce

Gimík je pořád stejně zlobivý štěňátko, neustále musí něco dělat nebo si alespoň žužlat klacíček. Ten se taky stává jeho nejoblíbenější hračkou. Snažim se ho hodně motivovat  na míček, aby ho nezajímalo okolí (hlavně hrájící nebo běhající psi) a soustředil se hlavně na mě. Už začínám vidět i nějaké pokroky. Když jsme byli na procházce s borderčím kamarádem Rosem tak po pár napomenutích po něm přestal skákat a šel hezky spořádaně na vodítku. 

Gimovo nejoblíbenějším jídlem se stala mrkev, kterou nám venku vytrhává přímo ze záhonu:-(. Chutnají mu i jablíčka, o který se vždy pere s Kellynkou a větší vyhrává:-(, takže na Kellynku nic nezbude. 

 

Také mu už začínají padat zoubky, takže vypadá jako veverka:-). Raději sem mu začala přidávat do jídla vitamíny, aby měl dostatek vápníku na správný růst.

Pořád trénujeme cviky jako sedni, lehni, vstaň, pac, left, right a začali jsme cvičit prosení a štěkání. Už nám docela jde povel počkej, takže se mi už povedlo vyfotit pohromadě Gimíka s Kellynkou:-)

Velkou novinkou taky je že jsme se byli s Gimem podívat na Komárovským cvičáku, začvili jsme si v novém prostředí a Gimík se dokonce tahal o hadr s figurantem. Moc ho to bavilo, ze začátku samozřejmě koukla víc na ostatní pejsky než na figuranta, ale jak zjistil o co se jedná, tak nechtěl hadr vrátit:-). Nejvíc že všeho mu šlo štěkání. 

Video z obrana najdete zde:

www.youtube.com/watch?v=wGmBMXaUg9o

Gimíkovo zápas s dobrotou najdete zde:

www.youtube.com/watch?v=NE56pMoU0c4